Skip to content

[aktualizacja] Zespoły kpop debiutujące w 2022 styczeń | marzec

Jakie damskie zespoły zadebiutowały na rynku muzycznym w Korei Południowej w 2022 roku? Poniżej znajdziecie listę żeńskich zespołów wraz z krótkim opisem. Początek roku okazał się mocny w debiutujących zespołach, a to za sprawą powracających idolek (Mamadol czy Viviz) oraz dziewczyn rozpoznawalnych z wcześniejszego dorobku muzycznego (NMIXX). Myślę, że warto obserwować jak zespoły będą się rozwijać bo startują z wysokiego pułapu.

STYCZEŃ

Kep1er (마마돌)
Grupa, w której zadebiutowała finałowa dziewiątka dziewczyn z programu survivalowego GIRLS PLANET 999. Dziewczyny są pod opieką dwóch wytwórni: WAKEONE Entertainment i Swing Entertainment, które kierują poczynaniami zespołu. A zwycięska dziewiątka to: Yujin, Mashiro, Xiaoting, Chaehyun, Dayeon, Hikaru, Huening Bahiyyih, Youngeun, i Yeseo.

źródło zdjęcia: strona topstarnews

H1-KEY (H1-키) 
Dziewczyny zadebiutowały 5 stycznia z cyfrowym singlem: Athletic Girl. W maju z grupy odeszła Sitala, która po miesiącu została zastąpiona Hwiseo. Pozostałe członkinie to:  Seoi, Riina i Yel

źródło zdjęcia: glg.com

Mamadol / M.M.D (마마돌)
Dziewczyny zadebiutowały 27 stycznia piosenką WooAh Hip. 6-osobowa grupa utworzona jako projekt w reality show TvN Mama Idol składa się z byłych piosenkarek, które zrezygnowały z kariery dla życia rodzinnego (są mamami). W skład grupy wchodzą: Sunye (ex- Wonder Girls ), Kahi (ex- After School ), Jungah (ex- Biżuteria ),Yang Eunji (ex- Baby VOX Re.V ), Byul (solista) i Hyun Jyuni (aktorka).

źródło zdjęcia: strona YouTube@Stone Music Entertainment

BLAZE (블레이즈)
Dziewczyny Saeha i Haena jako team taneczny istnieją od 2019 roku ale oficjalnie zadebiutowały dopiero trzy lata później, 28 stycznia z singlem Funny Game.

źródło zdjęcia: infernoblaze.modoo.at/

LUTY

CLASSy
7 luty to data debiutu zespołu CLASSy składającego się ze zwyciężczyń kolejnego survivalowego talent show, tym razem to program My Teenage Girl. 7 dziewczyn: Hyungseo, Chaewon, Hyeju, Riwon, Jimin, Boeun and Seonyou podpisało już 7 letni kontrakt z wytwórnią M25.

źródło zdjęcia: CLASSy Official Twitter

VIVIZ
Po rozpadzie grupy Gfriend, trójka członkiń złączyła siły by tym razem pod skrzydłami wytwórni BPM Entertainment tworzyć jako trio VIVVIZ. Dziewczyny to: SinB, Eunha, and Umji. 9 lutego wyszedł debiutancki singiel grupy, a mianowicie „“Beam of Prism”.

źródło zdjęcia: strona VIVIZ Official Twitter

NMIXX
NMIXX to siedmioosobowa dziewczęca grupa należąca do JYP Entertainment , która zadebiutowała 22 lutego 2022 roku, 3 lata po utworzeniu grupy ITZY. Członkinie grupy to Haewon, Lily, Sullyoon, Jinni, BAE, Jiwoo i Kyujin. Niespodziewanie na koniec roku 2022 ogłoszono odejście z grupy Jinni.

źródło zdjęcia: strona NMIXX Official Twitter

MARZEC

INTER GIRLS (인터걸스)
23 marca Win, Seolhwa, Gaeun i Model wydały cyfrowy singiel I’m Busy, So Hang Up będący ich pre-debiutem. Dziewczyny są ciągle przed swoim oficjalnym debiutem, który jest planowany na 2023 rok.

źródło zdjęcia: interbdent7.com

DAHLIA (달리아)
jest to wcześniejsza grupa znana pod nazwą: YULiONi (유리오니) i DAONBIN (다온빈). Zespół od 2018 roku przeszedł wiele zmian, nastapiło przegrupowanie i re-debiut z czwórką członkiń: Dayul, Hajin, Jelly i Daon. Zadebiutowały 31 marca.

źródło zdjęcia: kpopping.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone