Skip to content

Koreańskie zespoły debiutujące w 2020

Jakie zespoły zadebiutowały na rynku muzycznym w Korei Południowej w 2020 roku? Poniżej znajdziecie listę żeńskich zespołów wraz z krótkim opisem. W sumie doliczyłam się 20 grup z czego 2 zespoły zdążyły już się rozpaść. Największą ekscytację na pewno wywołał zespół AESPA stworzony przez SM Entertainment na samej końcówce roku. Nie mały szum wywołały, także zespoły: SECRET NUMBER oraz STAYC. Czas pokaże, którym grupą uda się na dłużej zagościć na koreańskim rynku muzycznym. Jak wiemy już w tym momencie jest on przesycony bardzo dużą ilością zespołów dlatego tak ciężko jest się wybić tym nowym i pochodzącym z mniejszych wytwórni muzycznych.

LUTY
Grupa Episode

EPISODE
4 luty to dzień debiutu singla “Open My Door” grupy EPISODE składającej się z Yeji, Yena, SooA, Yerin i Areum. Grupa była znana wcześniej jako Vitamin Angel, debiutowała w 2015 roku. W 2019 roku wytwórnia Pops Entertainment ogłosiła informację o zmianie nazwy i reorganizacji zespołu.

źródło zdjęcia: strona ohnews.co.kr


CIGNATURE
Dość spora bo 7-osobowa grupa zadebiutowała 4 lutego z singlem „Nun Nu Nan Na”. Zespół tworzą: Chaesol, Jeewon, Ye Ah, Sunn, Seline, Belle, Semi. Dziewczyny są pod opieką wytwórni C9 Entertainment.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

Grupa Daydream

DAYDREAM
6-osobowa grupa utworzona przez wytwórnię Great Company, 23 lutego wydała singiel „Numnum”. Po odejściu kilku członkiń grupa została rozwiązana w lipcu.

źródło zdjęcia: strona newsa.co.kr

MARZEC

CRAXY
Dziewczyny z CRAXY zadebiutowały 3 marca z singlem „Aria”. Wooah, Karin, Hyejin, Swan i ChaeY są pod opieka wytwórni S.A ITAINMENT.

źródło zdjęcia: strona gukjenews.com

KWIECIEŃ
Grupa Keembo

KEEMBO
Duet, który powstał z dwóch byłych członkiń SPICA: Kim Boa i Kim Bohyung. 10 kwietnia wydały singiel „Thank You, Anyway”. Grupę reprezentuje wytwórnia ARA-LINE.

źródło zdjęcia: strona spotvnews.co.kr

MAJ
Grupa Woo!ah!

WOO!AH!
Grupa znajdująca się pod skrzydłami NV Entertainment 13 maja wydała swój debiutancki singiel „woo!ah!”. Oryginalny 6-osobowy skład zespołu został uszczuplony po odejściu jednej z członkiń z powodów osobistych. Obecnie w grupie znajdują się: Nana, Wooyeon, Sora, Lucy i Minseo.

źródło zdjęcia: strona ajunews.com

Grupa Secret Number

SECRET NUMBER
19 maja grupa 5-dziewczyn: Léa, Dita, Jinny, Soodam, Denise wydała singiel ” Who DIS?, a następnie 4 listopada „Got that Boom”. Jak widać dziewczyny nie próżnują, a za wszystkim stoi ich wytwórnia muzyczna Vine Entertainment.

źródło zdjęcia: strona ajunews.com

Grupa Redsquare

REDSQUARE
Innym zespołem debiutującym 19 maja okazał się Redsquare stworzony przez About Entertainment. Część dziewczyn pochodzi z dawnej grupy GOOD DAY ( zespół rozwiązany w 2019 roku). Green, ChaeA, Ari, Lina i Bomin to 5 dziewczyn, które zadebiutowały z piosenką „Colorfull”.

źródło zdjęcia: strona inews24.com

CZERWIEC
Grupa Blackswan

BLACKSWAN
Nie można w tym przypadku mówić o zupełnie świeżym debiucie, ponieważ jest to powrót zespołu RANIA. Grupa (powstała w 2011 roku i przez ostatnie lata była nieaktywna) została reaktywowana w czerwcu ze zmienioną nazwą oraz nowymi członkiniami. Grupa działa pod skrzydłami swej pierwotnej wytwórni muzycznej DR MUSIC. Członkinie: Youngheun, Fatou, Judy, Leia i Hyeme 16 października powróciły z piosenką „Tonight”. W listopadzie grupę opuściła Hyeme.

źródło zdjęcia: strona BLACKSWAN Official Instagram

Grupa Weeekly

WEEEKLY
Końcówkę czerwca zamyka debiut grupy wytwórni Play M Entertainment czyli tej samej, która odpowiada za sukces dziewczyn z Apink. 30 czerwca Soojin, Jiyoon, Monday, Soeun, Jaehee, Jihan i Zoa wystartowały ze swoim pierwszym singlem „We Are”.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

LIPIEC
Grupa Blastar

BLASTAR
5-osobowa grupa Blastar debiutująca 31 lipca z ramienia wytwórni VH Entertainment 24 grudnia została rozwiązana.

źródło zdjęcia: strona popsinseoul

SIERPIEŃ
Grupa Maka Maka

MAKA MAKA
Grupa wytwórni BLUEMOON Entertainment składająca się z 5 dziewczyn: Heesu, Daseul, EunB, Chaewon i Dia. 4 sierpnia wydały „Burning Power”.

źródło zdjęcia: strona newdaily.co.kr

Grupa Areal

AREAL
21 sierpnia grupa AREAL wytwórni JZ Factory Entertainment zadebiutowała z singlem „Wake me Up”. 23 grudnia z AREAL odeszły dwie członkinie. Na ten moment grupa składa się z Areum i Segye.

źródło zdjęcia: strona newspic.kr

BOTOPASS
Wspólnymi siłami WKS ENE i JMG stworzyło 8-osobową grupę. 26 sierpnia został wydany ich pierwszy singiel „Flamingo”. W skład grupy wchodzą: Mihee, Jiwon, Cui Xiang, Seoyoon, Ria, Harin, Shiho, Ahyoon.

źródło zdjęcia: strona BOTOPASS Official Instagram

WRZESIEŃ
Grupa LunarSolar

LUNARSOLAR
2 września dziewczyny z grupy LUNARSOLAR wydały swój pierwszy singiel „SOLAR : Flare”. 4-osobowa grupa (Yuuri, Eseo, Jian i Taeryeong) została stworzona przez wytwórnię J Planet Entertainment.

źródło zdjęcia: strona LUNARSOLAR Official Instagram

Grupa Precious

PRECIOUS
Umi Entertainment z dziewczyn: EunB, JiHyo, HanWoom, LeeSoo i HanByeol stworzył 5-osobową grupę o nazwie PRECIOUS. 25 września zespół wydał swój pierwszy singiel „Let It Shine!”.

źródło zdjęcia: strona newstown.co.kr

PAŹDZIERNIK
Grupa Prisma

PRISMA
31 październik to data debiutu zespołu wraz z singlem „Breakout”. Dziewczyny: Eunbyeol, Sally, Gyeongmin, Nia i Miriam tworzą 5-osobową grupę pod skrzydłami UnionWave Entertainment.

źródło zdjęcia: strona PRISMA Official Instagram

LISTOPAD
Grupa StayC

STAYC
12 listopada Sumin, Sieun, Isa, Seeun, Yoon i J debiutują wraz z piosenką „So Bad”. Za zespół odpowiada wytwórnia High Up Entertainment.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

Grupa Aespa

AESPA
Po 6 latach od debiutu dziewczyn z RED VELVET wytwórnia SM Entertainment postawiła na kolejny żeński zespół, tym razem 4 osobowy. Dziewczyny: Karina, Giselle, Winter i NingNing zadebiutowały 17 listopada z piosenką „Black Mamba”.

źródło zdjęcia: strona dispatch.co.kr

Grupa BlingBling

BLINGBLING
17 listopada zadebiutowała, również grupa BLINGBLING wytwórni MAJOR9. Yubin, Choi Jieun, Ayamy, Marin, Cha Juhyun i Narin tworzą wspólnie 6-osobowy zespół. Ich pierwsza piosenka to wydany cyfrowo singiel „G.G.B”.

źródło zdjęcia: strona ajunews.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone