Skip to content

Zespoły kpop rozwiązane w 2020

Rok 2020 obfitował w dużą ilość debiutów damskich zespołów w Korei Południowej. Niestety nie wszystkim wytwórnią muzycznym rok 2020 sprzyjał i niestety niektóre agencje musiały podjąć tą smutną decyzję i rozwiązać te grupy, który nie rokowały bądź przez dłuższy czas pozostawały nieaktywne.

LIPIEC

Yellow Bee

YELLOW BEE
5-osobowa grupa powstała w 2017 roku pod skrzydłami agencji Addiction Entertainment. Po rozwiązaniu grupy wyszły niefajne kontrowersje związane z zachowanie agencji wobec dziewczyn – sprawa w toku.
Ogłoszenie rozpadu grupy: 12 lipca.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

SIERPIEŃ

NEONPUNCH
5-osobowa grupa stworzona w 2018 roku przez wytwórnie A100 Entertainment. Dziewczyny zdążyły wydać dwa mini-albumy oraz w 2019 roku zdobyć 1 miejsce w 25th Korean Entertainment Arts Awardsw kategorii: grupa „ROOKIE” roku.
Ogłoszenie rozpadu grupy: 11 sierpnia.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

Hinapia

HINAPIA
kolejna 5-osobowa grupa, której nie udało się przetrwać 2020 roku (wytwórnia matka – OSR Entertainment). Część dziewczyn grupy to dawne członkinie zespołu PRISTIN (które po rozpadzie zespołu nadal chciały utrzymać się na rynku muzycznym). Grupa istniała rok.
Ogłoszenie rozpadu grupy: 21 sierpnia.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

GRUDZIEŃ

Gugudan

GUGUDAN
Duże grudniowe rozczarowanie. Grupa działająca od 2016 roku z kilkoma bardziej znanymi członkiniami m.in. Kim Seojeong czy Kang Mina (uczestniczki Produce 101) zakończyła swoją działalność wraz z ostatnim dniem roku. Za grupę odpowiadała wytwórnia Jellyfish Entertainment.
Ogłoszenie rozpadu grupy: 31 grudnia.

źródło zdjęcia: strona topstarnews.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone